top of page

27 Ekim Sal

|

İTÜ ROBOTİK KULÜBÜ YOUTUBE SAYFASI

MATLAB 101

Bahadır Onuur GÜDÜRÜ tarafından verilecek olan bu eğitimde MATLAB ve Simulink anlatılacak,interaktif birçok örnek çözülecek

Biletler Satışta Değil
Diğer etkinlikleri gör
MATLAB 101
MATLAB 101

Saat ve Yer

27 Eki 2020 19:00

İTÜ ROBOTİK KULÜBÜ YOUTUBE SAYFASI

Etkinlik Hakkında

Eğitimde MATLAB dilinden, arayüzünden, Simulink’ten bahsedilecek .Birçok örnek mühendislik problemi çözülecektir. Enteraktif birçok ödev olacak, bunları tamamlamanız beklenecektir.

MATLAB ile güneş sisteminde bir asteroitin dünyaya ne zaman çarpacağını da bulabiliriz, yörüngesini de çizdirebiliriz veya bir hava aracının dinamik modelini oluşturup uçuş simulatörü yapabiliriz. Mukavemet ödevini sizin için yapacak küçük kodları hızlıca yazmayı öğrenebilir veya tekrarlı bir işi hızlıca MATLAB’e yaptırabiliriz. Simulink üzerinde bir arabanın süspansiyon sistemini geliştirebilir veya görüntü işleme araçları ile gereken nesneleri işaretleyebiliriz. Çok eğleneceğiz.

Bu derste sadece MATLAB yok kısacası, mühendislik sorunlarına çözüm ararken yazılımların ne kadar da pratik kullanılabileceğini göreceğiz.

MATLAB’de neler yapılabilir?

  1. Sayısal Lineer Cebir Hesaplamaları
  2. Veri Analizi ve Görselleştirme
  3. Büyük Veriler için Grafikler Oluşturma
  4. Algoritma Geliştirme
  5. Makine öğrenmesi
  6. Veri bilimi
  7. Derin öğrenme
  8. Grafiksel Kullanıcı Arayüzü ve Uygulama Programlama Arayüzü oluşturma
  9. Simülasyon
  10. Ve dahası...

Kimler Katılabilir?

Kodlama bilmeseniz de gelebilirsiniz. Hazırlık öğrencisiyseniz şanslısınız, erkenden tanışacaksınız. Yani önceden bir bilgiye ihtiyacınız yok.

Ders öncesi!

Ders öncesinde herhangi bir Matlab versiyonunu bilgisayarınıza kurmanız (https://lmgtfy.app/?q=matlab+indir)  çok iyi olur. Yoksa takip etmek için İTÜ bilgilerinizle Matlab Online’a (https://matlab.mathworks.com/) kayıt olabilir ve tarayıcıdan kullanabilirsiniz. Fakat bir an önce bilgisayarınıza kurun. Ders videolarını telefondan izleyebilirsiniz fakat pratik yapmak için bir bilgisayar şart!

Uzay-zaman’da nerede?

Eğitim 27 Ekim 2020 de başlayacak. Haftalık videolar şeklinde olmasını planlanıyor.  Toplam 5-6 ders içinde sonlanacak. Eğitim için bir Discord sunucumuz  olacak, buradan soru cevap seansları yapacağız. Haftalık ödevlendirmelerle pekiştirirken yaşadığınız problemleri çözeceğiz. Bunun dışında ders içerikleri Youtube kanalımızda yer alacak.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page